O NAS

Historia

Idea otwarcia Centrum Rozwoju Dziecka KOŁYSANKA zrodziła się wiele lat temu pod wpływem wrażenia jakie na początkującym nauczycielu wywarło spotkanie pewnego wyjątkowego chłopca. Chęć stworzenia dla niego jak najlepszych warunków rozwoju i próba wsparcia jego rodziców zapoczątkowały myśl o otwarciu swojej własnej placówki. Celem było miejsce, w którym każdy mały człowiek będzie mógł liczyć na zrozumienie i indywidualne podejście ze strony terapeuty, a każdy rodzic będzie mógł otrzymać wsparcie, dzięki któremu jego dziecko będzie miało możliwość wszechstronnego rozwoju. Nasze centrum widzi również potrzebę wspierania nauczycieli w ich praktyce zawodowej dlatego oferujemy konsultacje, logopedyczne badania przesiewowe, indywidualne porady dotyczące pomocy oraz stworzenia odpowiednich warunków dla dzieci potrzebujących fachowego wsparcia.

W Centrum łączymy terapię z zabawą, dbamy również o to, by atmosfera była przyjazna dziecku i budziła w nim pozytywne emocje tak, aby czuło się ono dobrze i bezpiecznie. Do każdego dziecka i jego rodzica podchodzimy indywidualnie, stwarzając warunki, dzięki którym dziecko z trudnościami będzie mogło liczyć na złapanie go za rękę i poprowadzenie w odpowiednim kierunku.

Istnieje możliwość przeprowadzenia wizytacji przedszkola/szkoły w celu obserwacji dziecka, stworzenia planu pomocy lub omówienia diagnozy z nauczycielami.


"Kto jest obsługiwany, a nie wspomagany, jest w pewien sposób ograniczony w swojej niezależności. Dla godności ludzkiej pojęcie to jest fundamentalne: Nie chcę być obsługiwany, ponieważ nie jestem bezradny, ale musimy sobie pomagać, ponieważ jesteśmy istotami społecznymi – oto co należy zrozumieć, by móc poczuć się naprawdę wolnym."

Maria Montessori

Integracja Sensoryczna

Dysponujemy trzema w pełni wyposażonymi, nowoczesnymi salami do prowadzenia terapii integracji sensorycznej. Nasi specjaliści zajmują się również diagnozą zaburzeń w zakresie integracji sensorycznej.

Logopeda

Posiadamy bogatą salę logopedyczną, w której mali pacjenci pod opieką doświadczonego specjalisty mogą przechodzić terapię szerokiego spektrum zaburzeń w tym zakresie.

Fizjoterapia

Oferujemy korektę wad postawy oraz zajęcia fizjoterapeutyczne dla dzieci prowadzone przez specjalistę z wieloletnim doświadczeniem.

Terapia NeuroTaktylna

Proponujemy techniki terapeutyczne wpływające na szeroki rozwój funkcji mózgu.

Integracja Bilateralna

Oferujemy również terapię oraz diagnozę zaburzeń z zakresu Integracji Bilateralnej.

Psycholog dziecięcy

Proponujemy jednorazowe konsultacje, stałą terapię oraz diagnozy z zakresu psychologii dziecięcej.

Terapia Czaszkowo-Krzyżowa

Terapia rozluźniająca powięź i pozytywnie wpływająca (normalizująca) na układ nerwowy.

Terapia ręki

Oferujemy terapię dedykowaną dłoni, poprawiającą pracę motoryki dużej i małej.

Neuroflow ATS

Aktywny Trening Słuchowy wraz z dostępem do specjalistsycznej platformy.