Terapia Czaszkowo-Krzyżowa

Terapia Czaszkowo-Krzyżowa dla dzieci polega na bardzo delikatnym dotyku w obrębie czaszki, miednicy, przepony, klatki piersiowej i kości krzyżowej. Jej celem jest rozluźnienie struktur łącznotkankowych, których napięcie może powodować wiele kłopotów zdrowotnych.

Określana jest często jako terapia powięzi, ponieważ nasz układ łącznotkankowy zbudowany jest z tkanki łącznej. Terapia Czaszkowo-Krzyżowa poprzez swoje działanie poprawia pracę wszystkich narządów, w których tkanka ta się znajduje. Odpowiednio prowadzona terapia popawia krążenie krwi w naczyniach, a co za tym idzie ukrwienie narządów i wydajność układu nerwowego.

Terapia czaszkowo-krzyżowa oparta jest na naturalnych rytmach naszego organizmu czyli na: biciu serca, oddechu oraz tętnienie płynu mózgowo-rdzeniowego. Terapia oddziaływuje na organizm dzięki jego zdolności samoregulacji.

Przebieg terapii jest bardzo przyjemnym i lubianym zabiegiem ponieważ wprowadza organizm w stan spokoju i równowagi. Pod wpływem terapii dzieci zmieniają się pod względem psychicznym i fizycznym dlatego może być wykonywana tylko przez przeszkolonych terapeutów.

Terapia czaszkowo-krzyżowa jest pomocna w leczeniu wielu chorób i przewlekłych dolegliwości takich jak: